BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A közösségi érdekeket helyezné előtérbe az Energiapolitika Társulat

2003. november 18. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Olyan új energiapolitikára lenne szüksége az országnak, amelyben a közösségi érdekeket helyezik előtérbe, ám ehhez először a politikai pártoknak kellene konszenzusra jutniuk - az Energiapolitika 2000 Társulat szerint. Emellett a fogyasztói érdekvédelemben is olyan intézményekre lenne szükség, amely képes biztosítani a fogyasztók érdekvédelmét az energiapiacon. A konferencián elhangzott, hogy a beruházások ösztönzése a mélypontra került. A résztvevők szerint az energiaszektorban a verseny mindenkinek érdeke, ez azonban nem jelentheti azt, hogy nincs szükség szabályozásra. A megfelelő szabályok megteremtése után lehetne az ellátás megfelelő biztonságára, valamint a beruházások ösztönzésére törekedni.

Bakonyi Attila
Bakonyi Attila

Ez is érdekelhet