Olyan új energiapolitikára lenne szüksége az országnak, amelyben a közösségi érdekeket helyezik előtérbe, ám ehhez először a politikai pártoknak kellene konszenzusra jutniuk - az Energiapolitika 2000 Társulat szerint. Emellett a fogyasztói érdekvédelemben is olyan intézményekre lenne szükség, amely képes biztosítani a fogyasztók érdekvédelmét az energiapiacon. A konferencián elhangzott, hogy a beruházások ösztönzése a mélypontra került. A résztvevők szerint az energiaszektorban a verseny mindenkinek érdeke, ez azonban nem jelentheti azt, hogy nincs szükség szabályozásra. A megfelelő szabályok megteremtése után lehetne az ellátás megfelelő biztonságára, valamint a beruházások ösztönzésére törekedni.
