BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újabb lépés a földgázliberó felé

2003. november 13. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Újabb lépést tettek az érintettek a földgázpiaci liberalizáció felé, a 187/2003. kormányrendeletben ugyanis kidolgozták a földgáz határon keresztüli szállításának általános szabályait is. Így a határon keresztül szállító földgázvezetéken történő kapacitáslekötésre azok a földgázkereskedők, közüzemi nagykereskedők, feljogosított fogyasztók, termelők és rendszerirányítók jogosultak, amelyeknek a Magyar Energia Hivatal engedélyt adott.
A határon keresztüli szállítókapacitást a szállítói engedélyeseknél kell lekötni. Az ügyletekben részt vevőket minden esetben információadási kötelezettség terheli, valamint a rendszerirányítónak olyan információkezelő eljárásokat és nyilvántartási rendszert kell vezetnie, amely lehetővé teszi az egyes szállítások elkülönített kezelését. A feljogosított fogyasztót a saját ellátásához szükséges határkeresztező kapacitás illeti meg, amelynek a fogyasztó egy évre visszamenő, a közüzemi szerződésben rögzített legnagyobb teljesítményigényével kell arányosnak lennie.

Bakonyi Attila
Bakonyi Attila

Ez is érdekelhet