A múlt heti módosításokkal megváltoztatott törvényjavaslatot támogatta tegnapi ülésén a parlament plenáris ülése a jövő évi adószabályokkal kapcsolatban. Így háromkulcsos marad az szja-rendszer, és minden marad a régiben a korábban megváltoztatott áfakulcsok és az alájuk besorolt termékek esetében is. A képviselők döntése nyomán jövőre feláll a kutatási és technológiai innovációs alap, valamint az egységes munkaügyi és nyilvántartási rendszer is. A korábbi terveknek megfelelően bevezetik az energiaadót és a háromfajta környezetterhelési díjat is.
Ma kezdődik a 2004-es költségvetés tervezetének részletes vitája: a képviselők a hétfőn megszavazott előirányzatok fényében, már szűkebb mozgástérrel rendelkeznek, amikor módosító javaslataikat benyújtják, a Pénzügyminisztérium és a koalíciós pártok képviselői ugyanis ragaszkodnak ahhoz, hogy az államháztartás hiánya nem haladhatja meg a GDP 3,8 százalékát.
Kézhez kapták a honatyák a gyorsforgalmi közúthálózat fejlesztéséről szóló törvényjavaslatot: eszerint 2005-ben 327 milliárd, 2006-ban 347 milliárd, míg 2007-ben 415 milliárd forintot kellene a központi költségvetésből, illetve EU- és magánforrásból a közúthálózat fejlesztésére költeni. A közlekedésért felelős miniszternek emellett évente kellene beszámolnia a ház bizottságaiban a gyorsforgalmi úthálózatra szánt forrásokról és azok felhasználásáról. A gyorsforgalmi utak építtetője pedig minden esetben csak a magyar állam kizárólagos tulajdonában lévő részvénytársaság lehet.
