Mivel az egészségügyi tárca nem tárgyal a kamara 20 százalékos béremelési követeléséről, valamint a parlament egészségügyi bizottsága megszavazta a kamara támogatásának 30 millió forintos csökkenését egyre biztosabbnak látszik egy esetleges sztrájk – mondta Éger István, a Magyar Orvosi Kamara elnöke. Eközben az egészségügyi szaktárca szóvivője közölte: a minisztérium lezárja a nyilvános háborúskodást a kamarával.
A tárca politikai államtitkára szintén egy csütörtöki eseményen úgy fogalmazott, hogy a Medgyessy-kormány volt az első, amely az utóbbi 13 évben először növelte érdemben az egészségügyi közkiadásokat. Így az alapkiadások 2004-ben mintegy 115 milliárd forinttal nőnek az ideihez képest. Emellett a gyógyító-megelőző ellátásokra fordítható összeg jövőre 61,9 százalékkal haladja meg a 2001-est; míg a gyógyszertámogatásra fordítható összeg 52,2 százalékkal, a természetbeni ellátások értéke pedig 59,4 százalékkal nő.
