BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Önkormányzati hatáskörbe kerülnek a közlekedési tarifák

2003. november 4. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Döntött az Országgyűlés az állam által biztosított utazási kedvezmények fogyasztói árkiegészítéséről: eszerint megmarad a 67,5 százalékos tömegközlekedési kedvezmény a diákoknak, szemben az eredeti beterjesztésben szereplő 57,5 százalékkal. A kormány által támogatott javaslat a helyi tömegközlekedésben fix összegű ártámogatást vezet be, megszüntetve ezzel az ár és a támogatás direkt kapcsolatát. Az új törvény erősíti az önkormányzatok önálló ármegállapítási jogát, emellett a költségvetés szempontjából is kiszámíthatóbb a fix összegű árkiegészítés kifizetése. A törvénnyel az utazási kedvezmények az EU-tagállamok egyes állampolgáraira is kiterjednek. Az árkiegészítés kiszámításának alapját a zárószavazásra váró törvényjavaslat a személyszállítási szolgáltatásnál a díjbevétel százalékában, illetve az eladott bérletek darabszámával határozza meg. A jelenlegi formájában 1992 óta működő rendszer átalakítását a beterjesztő szerint a fogyasztási adó regisztrációs díjjá történő átalakítása is indokolta.
Szintén a hétfői ülésén hozták meg határozatukat a képviselők az energiaadóról és a környezetterhelési díjakról szóló törvényjavaslatról. A szavazáson érvényesült a papírforma, a koalíciós képviselők támogatták többek között az 50 százalékos beruházási díjkedvezményt és bizonyos díjtételek lassabb bevezetését. Ugyanakkor nem alakították át jelentősen a díjak szerkezetét, pedig ezt korábban szakmai szervezetek és szocialista képviselők is felvetették.

Sebők Miklós
Sebők Miklós

Ez is érdekelhet