Egy adott kérdésről nem lehet két erkölcsi norma szerint különbözőképpen gondolkodni ellenzékben és kormányon: ezzel indokolta az MSZP-s Göndör István, hogy többek között az előző kormány nem parlamenti képviselő minisztereire is ki akarják terjeszteni a sajtóban lex Gyurcsányként emlegetett törvényjavaslat hatályát. A beterjesztés parlamenti vitájában Göndör a kancelláriát nevezte alkalmasnak a közszereplők vagyonnyilatkozatainak őrzésére. A Fidesz részéről Répássy Róbert az egyoldalas beterjesztést alkotmányellenes fércműnek nevezte, mivel az szerinte diszkriminatív módon határozza meg a hatálya alá tartozó köztisztviselők körét. Az Igazságügyi Minisztérium képviselője támogatandónak nevezte a szocialista javaslatot.
