BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Fércmű, vagy kettős norma?

2003. november 4. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Egy adott kérdésről nem lehet két erkölcsi norma szerint különbözőképpen gondolkodni ellenzékben és kormányon: ezzel indokolta az MSZP-s Göndör István, hogy többek között az előző kormány nem parlamenti képviselő minisztereire is ki akarják terjeszteni a sajtóban lex Gyurcsányként emlegetett törvényjavaslat hatályát. A beterjesztés parlamenti vitájában Göndör a kancelláriát nevezte alkalmasnak a közszereplők vagyonnyilatkozatainak őrzésére. A Fidesz részéről Répássy Róbert az egyoldalas beterjesztést alkotmányellenes fércműnek nevezte, mivel az szerinte diszkriminatív módon határozza meg a hatálya alá tartozó köztisztviselők körét. Az Igazságügyi Minisztérium képviselője támogatandónak nevezte a szocialista javaslatot.

Sebők Miklós
Sebők Miklós

Ez is érdekelhet