BUX 139671.45 0,03 %
OTP 45660 -0,67 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jönnek az oroszok a C+D-re

2003. november 3. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Szerdán nyílik a hatodik C+D közép európai védelmi felszerelési és repülési szakkiállítás. A kétévente megrendezett hadiipari seregszemlén a gépjármű-, a vadászgép-, valamint az URH-rádió-beszerzés nyertesei is részt vesznek. Kisebb kihagyás után ismét megjelenik az orosz hadiipar az állami ellenőrzés alatt álló, az orosz fegyverkivitel 80 százalékát bonyolító Roszoboronexport nevű társaságon keresztül, amely több gyártót képvisel. A legnagyobb hadiipari gyártók közül az európai EADS több projektjét mutatja be, amelyekbe magyar cégek is bekapcsolódhatnak. A kiállítás egyik legfőbb célja a magyar ipari cégek és a nemzetközi hadiipari társaságok között partnerkapcsolatok kialakítása - mondta lapunknak Szebeni Márton kiállítási igazgató. A kiállításon a Diehel, a Kirsch, az Aero Vodochody a.s., a Bodenseewerk, Rheinmetall illetve a Dynamit Nobel állítja ki újdonságait. A konferenciával egybekötött kiállításon 13 országból 32 külföldi és mintegy hatvan magyar cég vesz részt.

Vigh Zsolt György
Vigh Zsolt György

Ez is érdekelhet