BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A gazdasági tárca jövőre módosítaná a távhőtörvényt

2003. november 3. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Mindenképpen szükség van a távhő-szolgáltatási törvény korszerűsítésére, ennek első lépéseit várhatóan jövőre teszik meg - jelentette ki Hatvani György, a gazdasági tárca helyettes államtitkára. Véleménye szerint nem csupán a törvényi szabályozás terén vannak problémák, hanem magával a távhőszolgáltatással is. Gondot jelent az elöregedett, korszerűtlen csőhálózat, az épületek nem megfelelő hőszigetelése és a házak tulajdonosi szerkezete is. Általánosan elmondható, hogy - főként a földgázra áttért régiókban - csökkent a távhőellátást igyénybe vevő települések száma az utóbbi években, míg a távfűtött lakásoké valamelyest nőtt. Hatvani szerint mindenképpen szükség van az úgynevezett kapcsolt energiát előállító berendezésekre, amelyek használatát befektetői oldalról ösztönözni kell. Emellett ösztönző erő lehet az is, hogy a jelenleg hatályban lévő rendelkezések szerint a megújuló energiaforrásokból, valamint a kapcsolt energiatermelésből előállított energiát kötelezően, támogatott összeggel kell átvennie a szolgáltatónak.

Bakonyi Attila
Bakonyi Attila

Ez is érdekelhet