Mindenképpen szükség van a távhő-szolgáltatási törvény korszerűsítésére, ennek első lépéseit várhatóan jövőre teszik meg - jelentette ki Hatvani György, a gazdasági tárca helyettes államtitkára. Véleménye szerint nem csupán a törvényi szabályozás terén vannak problémák, hanem magával a távhőszolgáltatással is. Gondot jelent az elöregedett, korszerűtlen csőhálózat, az épületek nem megfelelő hőszigetelése és a házak tulajdonosi szerkezete is. Általánosan elmondható, hogy - főként a földgázra áttért régiókban - csökkent a távhőellátást igyénybe vevő települések száma az utóbbi években, míg a távfűtött lakásoké valamelyest nőtt. Hatvani szerint mindenképpen szükség van az úgynevezett kapcsolt energiát előállító berendezésekre, amelyek használatát befektetői oldalról ösztönözni kell. Emellett ösztönző erő lehet az is, hogy a jelenleg hatályban lévő rendelkezések szerint a megújuló energiaforrásokból, valamint a kapcsolt energiatermelésből előállított energiát kötelezően, támogatott összeggel kell átvennie a szolgáltatónak.
