A kormány szerdai ülésén nem fogadta el a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyeletének (PSZÁF) 2002. évi működéséről szóló beszámolót. Gál J. Zoltán kormányszóvivő elmondta, hogy a kabinet a kötelező gondosság és az együttműködés hiánya, illetve a gazdálkodásban feltárt problémák miatt utasította el a PSZÁF beszámolóját. A kormány szerint a hiányos szabályozás és a nem kielégítő ellenőrzési gyakorlat is hibás az elmúlt hónapok nagy visszhangot kapott problémáinak (az MFB múlt évi rekordhiánya, a K&H Equities-ügy, ingatlanszövetkezeti botrányok) felszínre törésében.
Mindezek miatt a kormány felhatalmazta a pénzügyi és az igazságügyi tárcát, hogy a jövő hét elejéig tegye meg javaslatait a hitelintézeti és a tőkepiaci törvény olyan szellemű módosítására, amely betömi a már ismert joghézagokat a törvényeken. Az ellenőrzés hatékonyabbá tétele érdekében változik a PSZÁF-ról szóló törvény is: a kabinet új szervezeti felépítést tart fontosnak a szakmaibb munka érdekében. Az intézményt egy szakmai testület irányítaná, amelynek elnökét továbbra is az Országgyűlés nevezné ki, tagjait pedig a köztársasági elnök. A hivatalt főigazgató irányítaná, aki a miniszterelnöktől kapná mandátumát. A szervezeti átalakítás törvényes lehetőséget teremt Szász Károly elmozdítására. Az, hogy a törvénymódosításokat a kormány már a jövő héten a parlament elé akarja vinni, azt mutatja: a kormányzat már régóta dolgozik javaslatain.
A kormány elfogadta az új közbeszerzési törvény javaslatát. Az új szabályozás három különböző értékhatárhoz köti az elbírálási előírásokat: az EU-szintű, a nemzeti szintű és az ez alatti szintet képviselő értékhatárokat határozva meg. Az egyszerű beszerzéseknél áru- és szolgáltatásvásárlás esetén 2 millió, építés esetén 10 millió forint felett kellene közbeszerzést kiírni.
A kabinet sztrádatörvényt terjeszt a parlament elé. A jogszabály 2007-ig éves bontásban a hozzárendelt költségekkel tartalmazza a fejlesztési lépéseket. A törvény harmonizálja és gyorsítja az engedélyezési és kisajátítási eljárások menetét.
A testület jóváhagyta a minisztériumok és az országos hatáskörű szervek létszám-leépítési terveit is. A minisztériumokban 10,35 százalékos, az országos hatáskörű szerveknél 6,84 százalékos leépítés valósul meg, a kormányszóvivő megfogalmazása szerint a lehető legrövidebb időn belül. Gál J. Zoltán szerint az elbocsátásokkal járó végkielégítések forrását az idei évi költségvetésben kell megteremteni, a létszámleépítés jövőre húszmilliárdos megtakarítást hoz.
