BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A játékoseladások sem segítettek a Leeds Uniteden

2003. október 29. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Meglehetősen rossz úton halad a Leeds United gazdálkodása. A június 30-án zárult pénzügyi évben 49,5 millió font veszteséget volt kénytelen elkönyvelni az egyesület, és ezzel negatív rekordot állított fel, ilyen rossz eredménnyel még egyetlen angol klub sem zárt szezont. A bevétel az egy évvel korábbihoz képest 21 százalékkal, 64 millió fontra zuhant. Kevesebb jött be a jegyeladásokból, a szponzorálásból és a kereskedelmi tevékenységből. A televíziós közvetítésekből és hirdetésekből befolyt pénz 36 százalékkal, 21,9 millió fontra apadt. A szezon elején bajnoki címért harcba szálló csapat ráadásul 17 millió font vesztett az átigazolásokon, noha olyan játékosokon adott túl, mint Rio Ferdinand, Jonathan Woodgate, Robbie Fowler, Robbie Keane, Lee Bowyer és Olivier Dacourt. Noha sztárjátékosoktól váltak meg, a bérszámla 3 millió fonttal, 56,6 millió fontra, azaz a forgalom 88 százalékának megfelelő összegre duzzadt. A klub nettó adóssága 78 millió fontra hízott. Ennek döntő része az a 60 millió fontos kölcsön, amelyet még Peter Ridsdale, a volt elnök vett föl, hogy megvalósítsa álmát, és a klubot európai nagyhatalommá fejlessze. Most a United jövője döntő részben azon múlik, hogy át tudják-e ütemeztetni ezt a tartozást. A másik sorsdöntő feladat, hogy ne essen vissza a másodosztályba, különben a bevételek további 20 millió fonttal megcsappanhatnak.

Ábrahám Ambrus
Ábrahám Ambrus

Ez is érdekelhet