BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Még egy aranybánya a Tisza mellett?

2003. október 28. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Magyar Természetvédők Szövetsége környezetvédelmi fórumán tiltakozott a tervezett új - külszíni, ciánátmosásos eljárással működő -, a legnagyobb európai aranybánya megépítése ellen. A Gabriel Resources kanadai bányavállalat és a Rosia Montana Gold Corporation által a romániai Verespatakon építendő üzem - amely naponta 40 tonna ciánt használna fel -, illetve a 800 ezer köbméteres, 2,5 millió tonna kapacitású zagytároló súlyosan veszélyeztetné a Maros-mente lakóit. Persányi Miklós, a szaktárca minisztere ígéretet tett a diplomáciai segítségnyújtásra.

Fehér Dániel Lajos
Fehér Dániel Lajos

Ez is érdekelhet