Fradista a legfőbb ügyész?
NAPI Gazdaság
A Legfőbb Ügyészség (LÜ) arra kéri az MLSZ-t és a Magyar Labdarúgó Ligát, hogy semmisítsék azt a korábbi határozatukat, melyben hat pontot levontak a Ferencváros focicsapatától a 2003–2004-es bajnokságban – írja az Uno.hu. Az LÜ szerint ugyanis több alkalommal is törvénysértés történt az eljárás alatt: így például a Liga elnökségének nem volt joga döntéseket hozni a fellebbviteli bizottság határozatát követően. A döntés nem jelenti automatikusan, hogy a Fradi visszakapja a 6 pontot és eltörlik a 40 millió forintos pénzbüntetést. A Liga és az MLSZ ugyanis nem köteles elfogadni az ügyészségi óvást, bár ha így dönt a két grémium vezetősége, számolniuk kell azzal, hogy az ügyészség bírósághoz fordul. A végleges döntés a május 30-i Ferencváros–Debrecen mérkőzésen történt botrány miatt kirótt büntetés ügyében csak új vizsgálat lefolytatása után várható.
