BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csökkentené az internettarifákat az IHM

2003. október 16. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az Informatikai és Hírközlési Minisztérium (IHM) jövő évi – 47,5 milliárd forintra tervezett – költségvetéséből számos fejlesztési programot indít, emellett a kormányzati szolgáltatások internetes elérését is fejleszti. Az információs társadalom építéséhez a koncessziós bevételeken kívül az Európai Unió Strukturális Alapjából is szereznek forrást, utóbbi 25,41 milliárd forintot tesz ki – mondta Kovács Kálmán miniszter.
Jövőre folytatják a Közháló-programot, melynek célja a magyar közintézmények szélessávú internetes hozzáféréssel való ellátása. E célra jövőre 4 milliárd forintot költenek. Jövő év végén már 5180, 2005 végén pedig 7300 végpont működhet. Az eMagyarország programra 2 milliárd, segítségével jövő májusra az ország 2004 településén nyílik nyilvános internet-hozzáférési hely. A fejlesztési pályázatokra az IHM jövőre 4 milliárdot fordít.
Az eÖnkormányzat program – az elektronikus közigazgatás elérését célzó európai program – megvalósítására a tárca 2,5 milliárd forintot különített el. Novembertől ennek alapján több mint 10 okmányirodában lehet például az egyéni vállalkozói igazolvánnyal, a vezetői engedéllyel, a lakcímmel és az anyakönyvvel kapcsolatos ügyeket elektronikusan intézni. Ez jövő januártól kiegészül a járművek nyilvántartásával és forgalomba helyezésével, a bevándorlási, illetve a körözési nyilvántartási, valamint a közlekedési nyilvántartási rendszerrel.

Fehér Dániel Lajos
Fehér Dániel Lajos

Ez is érdekelhet