A Nemzetközi Űrállomás (International Space Station, ISS) orosz személyzete állandó műszerként használja a magyar fejlesztésű Pille sugárdózismérőt. Az eszköz első változatai még a rendszerváltás előtt készültek, és azóta több tízmillió forintot költöttek a folyamatos fejlesztésére. A termolumineszcenciás dózismérő egyik változatát a paksi atomerőműben is használják. Lapunk korábbi információi szerint a gyártók a jövőben az atomerőműveknek és légitársaságoknak a műszer olcsóbb, földi változatát kínálják majd, amely még a fejlesztés stádiumában van.
