BUX 140342.86 0,51 %
OTP 45920 -0,11 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az ISS-en a Pille

2003. október 15. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Nemzetközi Űrállomás (International Space Station, ISS) orosz személyzete állandó műszerként használja a magyar fejlesztésű Pille sugárdózismérőt. Az eszköz első változatai még a rendszerváltás előtt készültek, és azóta több tízmillió forintot költöttek a folyamatos fejlesztésére. A termolumineszcenciás dózismérő egyik változatát a paksi atomerőműben is használják. Lapunk korábbi információi szerint a gyártók a jövőben az atomerőműveknek és légitársaságoknak a műszer olcsóbb, földi változatát kínálják majd, amely még a fejlesztés stádiumában van.

Vigh Zsolt György
Vigh Zsolt György

Ez is érdekelhet