BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A kamara javítaná a versenyképességet

2003. október 15. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) egészen a 2004-es költségvetés elfogadásáig folytatja tárgyalásait a Pénzügyminisztériummal (PM) - mondta lapunknak Vereczkey Zoltán, a szervezet általános alelnöke. A kamara célja, hogy változást érjen el a vállalkozások versenyképességét rontó kormányzati intézkedésekben. Vereczkey ilyennek nevezte az ápolási hozzájárulás bevezetését, a támogatások utáni áfa levonásának tilalmát, az elkülönülten adózó jövedelmek adókulcsának emelését. Az MKIK ugyanakkor nem kezdeményez közvetlen tárgyalást a kormánypártokkal a költségvetésről - tudtuk meg.
Szerdán üléseztek a MKIK szekciói, a környezetvédelemi és közüzemi vállalkozások képviselői a tanácskozáson elutasították a környezetterhelési díjak és az energiaadó bevezetésére irányuló PM-javaslatot. Ennek oka az, hogy a kamara szerint a beterjesztő nem végeztette el a szükséges hatásvizsgálatokat, illetve hogy jelentős versenyhátrányt okoz a magyar vállalkozóknak. A MKIK szerint az sem látszik biztosítottnak, hogy a begyűjtött pénz ténylegesen környezetvédelmi célokat szolgálna. A textilipari szekció a magyar termékek védelme érdekében a távol-keleti árukra vonatkozó vámszabályokat változtatná meg. Fő céljuk olyan vámolási gyakorlat kialakítása, amely tükrözi az áruk valós értékét.

Sebők Miklós
Sebők Miklós

Ez is érdekelhet