BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Regiszter készül a gazdákról

A csatlakozás után csak a regisztrált gazdák kaphatnak közösségi és nemzeti támogatást, az adatlapokat novemberig elküldik az igénybevevőknek.

2003. október 14. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Még tart az aszálykár felmérése, de már most is 50 ezerre rúg a kártérítési előleget igénylők száma, 2-3 ezer termelő pedig végleges káradatot közölt. A Földművelésügyi és Vidékfejlesztési Minisztérium (FVM) eddig 12 milliárdos hitelkeretet hagyott jóvá a kármentesítésre. A 30 százalék felett károsultak javára arányosan 10 milliárd forintot osztanak ki.
Elfogyott azonban a közvetlen termelői támogatásokra fordítható keret, és már átcsoportosításra sincs lehetőség - mondta tegnap Németh Imre miniszter. Az idén a termelők 70 milliárd forintot igényelhettek, a tárca ezen felül 2,5 milliárdot különít el erre a célra a jövő évi költségvetésből, kizárólag a már igényelt támogatások kielégítésére.
A gazdák még ebben a hónapban megkapják azt az adatközlő lapot, amelynek segítségével regisztrálhatják magukat az országos nyilvántartó rendszerben. Az ügyfél-regisztráció és a tízjegyű regisztrációs szám megléte az uniós és nemzeti agrártámogatásban való részvételnek is alapfeltétele. Első körben 228 ezer termelő kapja meg postán az űrlapokat és a segédletet, kiegészítve a MePAR műholdas és légi felvételi rendszeren keresztül beazonosított termőföldtérképpel. Az adatbázis üzembe helyezésének határideje 2004. május 15., még idén elkészül azonban az állat- és parcellaazonosító rendszer is.

Fehér Dániel Lajos
Fehér Dániel Lajos

Ez is érdekelhet