BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szerdán gázáremelés

2003. október 12. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A hét közepétől átlagosan 16,4 százalékkal drágul a nem lakossági nagyfogyasztók által felhasznált földgáz ára - áll a gazdasági tárca közleményében. Eszerint a jelenlegi ármódosítással törvényes, a gazdasági racionalitást tükröző, a piac követelményeinek és az uniós előírásnak is megfelelő árrendszer alakulhat ki. A közfeladatokat ellátó állami, önkormányzati, alapítványi és egyházi intézmények esetében a gázár emeléséből adódó ez évi többletkiadások megtérítésének szabályozásán a kormányzat jelenleg is dolgozik. A lakossági fogyasztókat ez az áremelés nem érinti. Eszerint az 1500 köbméternél kevesebb földgázt fogyasztó lakosok 2,7 forinttal, az 1500 és 3000 köbméter között fogyasztók pedig 1,8 forinttal fizetnek kevesebbet a földgáz köbméteréért. Azoknál a társasházaknál pedig, ahol a lakások hőellátását közös gázkazánról biztosítják, a rendelet szerint 6 százalékos kedvezményt vehetnek igénybe. Mindezt viszont csak abban az esetben, ha a ház közös képviselője nyilatkozott a helyi gázszolgáltatónak az ingatlanban található lakások számáról. A gazdasági tárca a napokban hosszabbította meg a kérelem benyújtásának határidejét október 31-ig.

Bakonyi Attila
Bakonyi Attila

Ez is érdekelhet