Az új elektronikus hírközlési törvény módosíthatja a médiatörvény egyes szakaszait - hangzott el a csütörtöki, négypártinak indult, ám végül a Fidesz távol maradása miatt hárompártivá apadt egyeztetésen. A tárgyalásokra azért volt szükség, mert a hatályban lévő médiatörvény szerint egy kábelhálózat-szolgáltató legfeljebb az ország egyhatodát foglalhatja le, ami meggátolja a további bővülést, így az információs társadalom adatkommunikációját is. Ezzel azt is el kívánják érni, hogy a kábelszolgáltató társaságok más távközlési szolgáltatókban is meg tudjanak jelenni, mint tulajdonosok. Ehhez még a parlament kétharmados támogatására is szükség van.
