BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hárommilliárdos alapítványt hozott létre a Bankár Holding tulajdonosa

2003. szeptember 30. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A tervek szerint 2004. április végén nyitja meg kapuit a Kovács Gábor Művészeti Alapítvány első kiállítása - mondta a névadó, a Bankár Holding tulajdonosa tegnapi sajtótájékoztatóján. A hárommilliárd forint vagyonnal létrehozott alapítvány célja egy kortárs művészeti gyűjtemény megalakítása. Az Andrássy úton lévő négyemeletes, felújítás alatt álló épület földszintjén kávézó és étterem lesz, az első emeleten pedig XIX-XX. századi magyar festők állandó kiállítását nézhetik meg az érdeklődők. A fennmaradó két szinten pedig időszaki kortárs kiállítások kapnak helyet. Az alapítvány ötfős kuratóriummal működik majd, ezek közül négy ember neve már ismert: tag lesz Hegyi Lóránt, Tóth Tamás, Rajna József és Köves Péter.
Magyarországra egyébként egyáltalán nem jellemző, hogy nagyobb tőkével hoznak létre magánalapítványokat - tudtuk meg a Nonprofit Információs és Oktató Központtól (NIOK). Még az itt tevékenykedő nagyobb alapítványoknál (Soros Alapítvány, Rubik Alapítvány, Demján Sándor Alapítvány) is csak marginális a művészeti támogatás. A probléma vélhetően az lehet, hogy az angolszász mentalitással szemben nálunk egyelőre nem presztízsnövelő tényező, ha egy-egy témát felkarolnak a leggazdagabbak.

Bakonyi Attila
Bakonyi Attila

Ez is érdekelhet