BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Holnaptól él a földgázár-kompenzáció

2003. szeptember 29. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Október elsejével lép életbe a kedvezményes gázellátásról szóló rendelet, így elviekben ekkortól jár az éves fogyasztástól függő támogatás. A mostani rendszer szerint a szolgáltatók éves fogyasztást vesznek figyelembe, amit időarányosan elosztanak, és a kompenzációval csökkentve számlázzák ki a fogyasztók részére. Ezek után a szolgáltatók összeszámolják, hogy mennyi volt a kompenzáció, s benyújtják a számlát az államnak, amely az előirányzatból fizeti ki ezt az összeget. A kompenzáció októbertől számítva 12 hónapon keresztül jár azon lakossági fogyasztóknak, akik legfeljebb 1500 vagy 1500-3000 köbméter között fogyasztanak évente. Előbbi esetben 6 százalékkal, utóbbiban pedig 4 százalékkal kell kevesebbet fizetnie a fogyasztónak. Az előirányzathoz szükséges pénzt a 10 forintra emelt bányajáradékból származik, amely összesen 25-30 milliárd forintot tesz ki évente.

Bakonyi Attila
Bakonyi Attila

Ez is érdekelhet