Jelenleg is dolgoznak a szakemberek azon, hogy a földgázár-kompenzáció mintájára létrehozzanak egy villamosenergiaár-kompenzációs rendszert - mondta lapunknak Podolák György, az MSZP gazdasági munkabizottságának elnöke. Az egyik legnagyobb problémát azonban egyelőre az jelenti, hogy míg - a kormány elképzelései szerint - a földgáz a középső, 15 százalékos áfakörbe kerül jövőre, addig az áram a 25 százalékosba, holott a földgáz négyötödét importáljuk. Ráadásul meg kell teremteni a kompenzációhoz szükséges előirányzatot is.
