BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Lesz villamosáram-kompenzáció?

2003. szeptember 23. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Jelenleg is dolgoznak a szakemberek azon, hogy a földgázár-kompenzáció mintájára létrehozzanak egy villamosenergiaár-kompenzációs rendszert - mondta lapunknak Podolák György, az MSZP gazdasági munkabizottságának elnöke. Az egyik legnagyobb problémát azonban egyelőre az jelenti, hogy míg - a kormány elképzelései szerint - a földgáz a középső, 15 százalékos áfakörbe kerül jövőre, addig az áram a 25 százalékosba, holott a földgáz négyötödét importáljuk. Ráadásul meg kell teremteni a kompenzációhoz szükséges előirányzatot is.

Bakonyi Attila
Bakonyi Attila

Ez is érdekelhet