BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Gondot okozhat a radioaktív hulladék elhelyezése

2003. szeptember 23. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az ország teljes villamosenergia-termeléséből a paksi atomerőmű 39,4 százalékot szolgáltatott tavaly, 85 százalékos kapacitáskihasználtság mellett - áll az Országos Atomenergia Hivatal beszámolójában. A költségvetési törvény értelmében a Központi Nukleáris Alap bevételei 2002-ben 17,2 milliárd forintot tettek ki, míg a tervezett kiadások 11,3 milliárd forint körül alakultak, a hosszabb távú költségek fedezetére pedig 5,8 milliárd forintot különítettek el.
A beszámoló szerint mindenképpen ki kell dolgozni az erőmű élettartamának meghosszabbításához és a teljesítménynövelés engedélyezéséhez szükséges hatósági feltételeket. Tavaly 660 darab 200 liter térfogatú hordót megtöltő szilárd kis és közepes aktivitású radioaktív hulladék keletkezett Pakson, és - figyelembe véve az erőműben rendelkezésre álló tárolókapacitásokat - négy évre elegendő szabad hely áll még rendelkezésre. Folyékony hulladékból összesen 250 köbméter keletkezett 2002-ben, ezzel a jelenlegi tárolási kapacitás 94 százaléka van eddig lekötve, így ebben az esetben két évre elegendő szabad helye van az erőműnek. Az OAH szerint komoly gondot okozhat az, ha a kis és közepes aktivitású hulladék végleges elhelyezése nem oldódik meg a következő években.

Bakonyi Attila
Bakonyi Attila

Ez is érdekelhet