BUX 139864.61 0,17 %
OTP 45880 -0,2 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Eltűnik a magyar foci az MTV képernyőjéről

2003. szeptember 18. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Magyar Televízió Rt. (MTV) kuratóriumi elnökségének egyhangú döntése értelmében felmondják a Magyar Labdarúgó Ligával kötött szerződést, így eltűnnek a magyar bajnoki mérkőzések a képernyőről - értesült az index.hu. A döntés abba a válságtervbe illeszkedik, melyet arra az esetre fogadott el a testület, ha nem kap még az idén 6-7 milliárd forintos kiegészítő állami támogatást a költségvetéstől. Az azonnali hatályú felmondás értelmében a köztévé nem fizeti tovább a hazai futballközvetítések jogdíjait, melyekre a Telesport főszerkesztője, Vitray Tamás 450 millió forintot kért. A kuratórium álláspontja szerint az MTV kizárólag közszolgálati módon, ingyen hajlandó a meccsekről közvetíteni. A liga a következő napokban alakítja ki álláspontját, és nem mondott le arról, hogy tárgyaljon az MTV vezetésével.
A pénzhiány miatt a tévé vezetése gyártásstoppot rendelt el négy szórakoztató műsor, köztük az Új Szeszélyes Évszakok és a Szatelit esetében. Bár a műsorok nagy nézettséget hoztak, képernyőn tartásukat mégsem tudja finanszírozni az MTV. Emellett a kuratórium újratárgyalná az Antenna Hungáriával kötött műsorszórási szerződést is, mivel szerintük tarthatatlan, hogy a köztévé kétszer annyit fizet a szolgáltatásért, mint a két kereskedelmi televízió együttvéve.
Az Országgyűlés ifjúsági és sportbizottsága kedden támogatta az MTV egymilliárd forintos költségvetési igényét, amit az a jövő évi olimpiai játékok közvetítésének műszaki előkészítésére kíván fordítani. A Duna Televízió 150 millió forintra tartana igényt a sportközvetítések bővítése miatt.

Diószegi József
Diószegi József
Sebők Miklós
Sebők Miklós

Ez is érdekelhet