BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megújulhat a lakbér-támogatási rendszer is

2003. szeptember 4. csütörtök, 14:21

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Szeptember elsejével kezdte meg működését a Belügyminisztérium alá tartozó Országos Lakás- és Építésügyi Hivatal (OLÉH), amely 41-féle, korábban más szervek alá tartozó feladatot lát el a jövőben – mondta Fegyverneky Sándor, a szervezet elnöke. A hivatal teljes, 52 fős létszáma már összeállt, az OLÉH dolgozóit ugyanis a korábbi gazdasági és belügyi tárcák alá tartozó építés- és lakásügyi szervek adták.
Fegyverneky szerint az új szerv felállít többek között lakásügyi tanácsadó kollégiumot, valamint a Széchenyi tervhez kapcsolódó lakásügyi bizottságot is. Véleménye szerint szükség van a bérlakásszektor megerősítésére, jelenleg ugyanis az országban csak mintegy 8 százalék a bérlakások aránya, szemben az uniós 30 százalékkal. Erre az évre mintegy 10 milliárd forint pályázati pénzt különítenek el a bérlakásprogramokra. A hivatal célja, hogy elkészítse a lakbér-támogatási rendszert is, amelyben megvalósulhat a magántőke bevonása. A lakástámogatásra előirányzott közpénz 2000-ben 97,5 milliárd, 2001-ben 122 milliárd, tavaly 128 milliárd volt, idén pedig 140 milliárd forint.

Bakonyi Attila
Bakonyi Attila

Ez is érdekelhet