Az év első felében az ország energiafelhasználása 568 petajoule volt, ez 34 petajoule-lal több a múlt év azonos időszakában mért mennyiségnél - a gazdasági tárca előzetes adatai szerint. Az energiaigény 6 százalékos bővülését a tárca szerint a fűtési időszak alatti hideg időjárás okozta: az átlagos napi középhőmérséklet idén januárban 1,71, februárban pedig 7,43 fokkal volt alacsonyabb a múlt évinél. A tavalyi első félévben a fűtési idényben a napi középhőmérséklet 5,88 fok volt, ez idén 2,88-ra csökkent. A felmerülő energiaigény kielégítésének 36 százaléka belföldi termelésből, 64 százaléka pedig importból származott. A felhasznált energián belül 13,2 százalékról 11,9 százalékra csökkent a szén súlya. Az atomenergia-termelés volumene idén - elsősorban a paksi kettes blokk kiesése miatt - 9 százalékkal maradt el a tavalyitól.
