BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az első félévben hat százalékkal több energia fogyott a tavalyinál

2003. szeptember 2. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az év első felében az ország energiafelhasználása 568 petajoule volt, ez 34 petajoule-lal több a múlt év azonos időszakában mért mennyiségnél - a gazdasági tárca előzetes adatai szerint. Az energiaigény 6 százalékos bővülését a tárca szerint a fűtési időszak alatti hideg időjárás okozta: az átlagos napi középhőmérséklet idén januárban 1,71, februárban pedig 7,43 fokkal volt alacsonyabb a múlt évinél. A tavalyi első félévben a fűtési idényben a napi középhőmérséklet 5,88 fok volt, ez idén 2,88-ra csökkent. A felmerülő energiaigény kielégítésének 36 százaléka belföldi termelésből, 64 százaléka pedig importból származott. A felhasznált energián belül 13,2 százalékról 11,9 százalékra csökkent a szén súlya. Az atomenergia-termelés volumene idén - elsősorban a paksi kettes blokk kiesése miatt - 9 százalékkal maradt el a tavalyitól.

Bakonyi Attila
Bakonyi Attila

Ez is érdekelhet