BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Már működik a lakásügyi hivatal

2003. szeptember 1. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Hétfőn kezdte meg működését a korábbi XIII. kerületi főépítész, Fegyverneky Sándor vezetősége alatt az Országos Lakás- és Építésügyi Hivatal (OLÉH). A Belügyminisztérium alá tartozó szervezet fő feladata többek között az építési szakterület egységes szakmai irányítása, a felügyelet és az ellenőrzés megszervezése. Emellett a feladok közé tartozik majd az ezen célokhoz rendelt uniós források fogadása és szétosztása is. A hivatal kitűzi a rövid, közép-, és hosszú távú fejlesztési céljait is, illetve az OLÉH működteti majd a volt Széchenyi tervhez kapcsolódó lakáspályázati, valamint a lakáshoz jutást támogató rendszereket is. Fegyverneky korábbi nyilatkozatai szerint a hivatal végleges létszáma 2004. január elsején alakulhat ki, amikor az új építési törvényhez kapcsolódó tevékenységek körvonalazódnak (NAPI Gazdaság, 2003. július 4., 3. oldal).

Bakonyi Attila
Bakonyi Attila

Ez is érdekelhet