A Nemzetközi Atomenergia Ügynökség (NAÜ) jelentése szerint a paksi atomerőműben történt április eleji üzemzavar okai a Framatome berendezésének hiányosságai voltak - áll a Paksi Atomerőmű Rt. közleményében. A szakértők szerint a tervezési és konstrukciós hibák mellett az is problémát jelentett, hogy a kazettákat hibásan helyezték be a tisztítórendszerbe. Az üzemzavar gyökerei azonban a 2000-2001-es évekre vezethetők vissza, mikor is az 1-3-as blokkok gőzfejlesztő hőcserélőinek a tisztítása folyt, amitől magnetit rakódott le a fűtőelemeken. A NAÜ jelentése szerint az erőműnek ugyan megfelelő biztonsági-műszaki szervezete van, ám a tisztítási műveletet nem integrálták ebbe, így a személyzet nem ellenőrizte közvetlenül a tisztítási eljárást. A jövőbeni hibák elkerülése végett a szakértők szerint a biztonsági jelentőséggel bíró tevékenységet csak az erőmű közvetlen felügyeletével szabad átengedni külső vállalkozónak. Az erőműben és a környezetben végrehajtott mérések szerint a károsanyag-kibocsátások nem érték el és nem haladták meg az éves engedélyezett dózishatárt.
