BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Pakson a magnetittel kezdődött minden

2003. augusztus 20. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Nemzetközi Atomenergia Ügynökség (NAÜ) jelentése szerint a paksi atomerőműben történt április eleji üzemzavar okai a Framatome berendezésének hiányosságai voltak - áll a Paksi Atomerőmű Rt. közleményében. A szakértők szerint a tervezési és konstrukciós hibák mellett az is problémát jelentett, hogy a kazettákat hibásan helyezték be a tisztítórendszerbe. Az üzemzavar gyökerei azonban a 2000-2001-es évekre vezethetők vissza, mikor is az 1-3-as blokkok gőzfejlesztő hőcserélőinek a tisztítása folyt, amitől magnetit rakódott le a fűtőelemeken. A NAÜ jelentése szerint az erőműnek ugyan megfelelő biztonsági-műszaki szervezete van, ám a tisztítási műveletet nem integrálták ebbe, így a személyzet nem ellenőrizte közvetlenül a tisztítási eljárást. A jövőbeni hibák elkerülése végett a szakértők szerint a biztonsági jelentőséggel bíró tevékenységet csak az erőmű közvetlen felügyeletével szabad átengedni külső vállalkozónak. Az erőműben és a környezetben végrehajtott mérések szerint a károsanyag-kibocsátások nem érték el és nem haladták meg az éves engedélyezett dózishatárt.

Bakonyi Attila
Bakonyi Attila

Ez is érdekelhet