BUX 139897.12 0,2 %
OTP 45920 -0,11 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nyereséges lett a repülőnap

2003. augusztus 18. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az előzetes adatok szerint a hét végi repülőnap minimális nyereséggel ugyan, de üzletileg is eredményesen zárult - tudta meg lapunk a rendezvény fő szervezőjétől, a HM Elektronikai, Logisztikai és Vagyonkezelői Igazgatóság Rt.-től (HM EI). A részt vevő cégekkel és a jegyértékesítőkkel azonban csak szeptember közepére fejezik be a tegnap kezdett egyeztetést. A pozitív szaldó nem az rt. kasszáját gazdagítja, hanem a Honvédelmi Minisztérium (HM) - mint a rendezvény házigazdája és a HM EI százszázalékos tulajdonosa - felajánlja azt a magyar repülős, ejtőernyős utánpótlást nevelő társadalmi szervezeteknek, mivel a HM más formában nem tudja támogatni azokat. A költségek mintegy 300 millió forintra rúgtak - mondta Bocskai István, a HM kommunikációs főigazgató-helyettese. Ennek fedezetére a HM egyetlen fillért sem költött, a rendezvény kiadásainak nagy részét a HM EI előfinanszírozta, míg egyes tételeket a szponzorok előre biztosítottak, a Mol Rt. például 90 millió forint értékű üzemanyaggal támogatta az eseményt. Ezzel a készlettel repültek a magyar és a külföldi repülőgépek. A befolyó összegek fedezték a mintegy háromezer szervező és résztvevő valamennyi költségét, így a felvonuló katonai - beleértve a szárazföldi és légi, valamint a külföldi - egységek elszállásolását, étkeztetését is. A szereplők ingyen vállalták a bemutatókat.
Az első nap mintegy 100, a második nap megközelítőleg 50 ezer jegyvásárló látogatót regisztráltak. A felnőttek belépője kétezer, a gyerekeké ezer forintba került. A rendezvény bevételeinek nagy része vélhetően a jegyeladásokból származott. Az árak tartalmaztak élet- és balesetbiztosítást, az oda-vissza útra is érvényes 30 százalékos autópálya-kedvezményt.

Vigh Zsolt György
Vigh Zsolt György

Ez is érdekelhet