BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Demszky tartaná a távhő áfáját

2003. augusztus 13. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Budapest főpolgármesterének felvetése szerint a távhőellátás áfakulcsának átsorolása a jelenlegi 15 százalékról 23 százalékra téves lépés lenne, mivel évi 26 ezer forint többletkiadást jelentene háztartásonként. A jövő évi költségvetéshez készülő tervezettel a Magyar Szocialista Párt (MSZP) gazdasági munkacsoportja sem ért egyet. Elmondásuk szerint jelenleg is foglalkoznak a kérdéssel, megoldási javaslattal 1-2 héten belül állnak elő. Az MSZP országgyűlési képviselőcsoportjának közleménye szerint Medgyessy Péter miniszterelnök is egyetért azzal, hogy a távhő ára jövőre is középső, kedvezményes áfakulcs alá tartozzon.
A főpolgármester szerint egyébként az áfakulcs változása 800 ezer fővárosin kívül további kétmillió embert is érintene. A kérdéssel kapcsolatban Demszky megkereste a pénzügy- és a gazdasági minisztert, a koalíciós frakcióvezetőket, és ma tárgyalni kíván a miniszterelnökkel is. Mindezek mellett a főpolgármester kitért arra is, hogy az unió egy ősszel tárgyalandó direktívájában a kedvezményes adókulcsra tesz javaslatot. A Pénzügyminisztérium tájékoztatása szerint László Csaba pénzügyminiszter tegnap délután kapta kézhez Demszky hivatalos levelét, ám a kérdés megvizsgálásához kevés volt a rendelkezésre álló idő, így a miniszter várhatóan a napokban reagál a főpolgármester felvetésére.

Bakonyi Attila
Bakonyi Attila

Ez is érdekelhet