BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Vihar az ebtenyésztőknél

2003. augusztus 7. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Egy öt évvel ezelőtti miniszteri rendeletre hivatkozva szankciókat léptetett érvénybe a Földművelésügyi és Vidékfejlesztési Minisztérium (FVM) a Magyar Ebtenyésztők Országos Egyesülete (MEOE) ellen. A tárca véleménye szerint ugyanis a MEOE 1998 óta illegálisan működik. A korlátozások az önkormányzatok, valamint a megyei főállatorvosok által rendezvények, kiállítások lebonyolítására kiadandó engedélyekre vonatkoznak.
A helyzetet bonyolítja, hogy a Nemzetközi Kinológiai Szövetség (FCI) a magyarországi kutyatenyésztők több mint 80 százalékát - 18 ezer főt - tömörítő MEOE-t támogatja. Csak olyan egyesület állíthat ki ugyanis nemzetközi származási bizonyítványt (pedigrét), amelyet az FCI elismer.
Az FVM által életbe léptethető különféle adminisztratív eszközök akár több tízmillió forint kárt is okozhatnak az egyesület számára - mondta lapunknak Nagy István, a MEOE elnöke. A MEOE elvi és szakmai okokra hivatkozva nem vallja magát az FVM hatálya alá tartozónak. A 350-400 millió forint körüli éves bevételből gazdálkodó országos szervezet 12 országos, 6 nemzetközi kiállítást szervez minden évben, alkalmanként 5-6 milliós költségvetésből. E hét végén Esztergomban rendezik a következő ilyen eseményt.
A kiképzőiskolák és kiadók üzemeltetése mellett tagdíjakból, valamint évente 65 ezer származási lap kiadásából bevételt elkönyvelő MEOE esetleges ellehetetlenülése mintegy kétszáz tenyésztő szervezetet és fajtaklubot érinthet - mondta Farkasházy Miklós, a Magyar Ebtenyésztő Szervezetek Szövetségének elnöke, aki már tárgyal az FCI-vel a nemzetközi bizonyítványokkal kapcsolatban.

Fehér Dániel Lajos
Fehér Dániel Lajos

Ez is érdekelhet