BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Felújítják a kiskörei erőművet

2003. augusztus 4. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Elkezdődött a kiskörei vízi erőmű 1974-ben üzembe helyezett négy turbinájának felújítása, a munkálatok 2006 végig tartanak - jelentette be Ötvös Pál, az állami tulajdonú Tiszavíz Vízerőmű Kft. ügyvezetője. A felújítás alatt három blokk üzemel, így termeléskieséssel is számolnia kell az évente 80 ezer megawattóra villamos energiát előállító erőműnek. Az aszályos időjárás miatt egyébként a folyó vízhozama megcsappant, ezért jelenleg csupán két turbina működik. A vízlépcső teljes rekonstrukciójára szóló, kilencéves, mintegy hétmilliárd forint értékű program 1997-ben kezdődött. Ennek keretében már kiépült a duzzasztóművet és a hajózsilipeket működtető számítástechnikai rendszer, megújult a négy nagyméretű daru és kibővült a szakaszmérnökség. Jelenleg tart az üzemi híd rekonstrukciója, amelyet augusztustól két hónapra lezárnak.

Domokos Erika
Domokos Erika

Ez is érdekelhet