BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Mol nyerte a legtöbbet

2003. július 23. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Idén az első félévben negyedével csökkent a közbeszerzési eljárások összértéke az előző év azonos időszakához képest – derül ki a Perfekt-csoporthoz tartozó Magyar Közbeszerzési Hírbörze Kft. adataiból.
A költségvetési pénzekből gazdálkodó szervezetek 1846 eljárást fejeztek be, ezek értéke 261 milliárd forint volt. A legtöbbet – összesen 63,3 milliárd forintért – a Miniszterelnökség Közbeszerzési és Gazdasági Igazgatósága vásárolt, ezt követi 12 milliárddal a MÁV Rt. és 7 milliárddal az Állami Autópálya-kezelő Rt. Tovább nőtt az eljárások koncentrációja, az első tíz ajánlatkérő mintegy 120 milliárd forintért írt ki beszerzéseket, ami az összérték 46 százaléka. Közülük egy kiíró átlagosan 12 milliárd értékű ajánlatot kért, ez 12 százalékkal nagyobb a 2002. első félévinél.
A nyertesek száma 1596 volt, az átlagos elnyert érték 163 millió forint. A legtöbb eljárást elnyert cégek tízes listáját továbbra is a gyógyszer és gyógyászati segédeszközök kereskedelmével foglalkozó cégek vezetik, míg a legértékesebbekét a Mol és az építőipari vállalatok. Építési beruházásra idén az első hónapban a szervezetek 104 milliárd forint értékben bonyolítottak le közbeszerzéseket.

Domokos Erika
Domokos Erika

Ez is érdekelhet