A 13. havi nyugdíj első negyedét az év végén vagy a jövő év elején kapják meg a nyugdíjasok - jelentette be Lendvai Ildikó, az MSZP frakcióvezetője. A nyugdíjkorhatár csökkentését nem tervezik a szocialisták, de gondolkodnak egy olyan reform bevezetésén, amely már a nyugdíjkorhatár elérése előtt, bizonyos munkában eltöltött idő után, teljes nyugdíj mellett lehetővé tenné a nyugdíjba vonulást. Várhatóan 2005-től bevezetik az egyedülállók nyugdíjpótlékát.
