BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A kirgiz-magyar fegyverüzlethez reexportengedély kell

2003. július 13. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Kirgizisztán Magyarországtól és Csehországtól venne szovjet típusú fegyvereket és a még nem végleges lista szerint más harci technikákat, továbbá üzemanyag-szállító és -töltő járműveket, valamint különféle berendezésekhez tartalék alkatrészeket - írja a Honvédelmi Minisztérium honlapja Eszen Topojev kirgiz védelmi miniszter szerdai nyilatkozatára hivatkozva. A biskeki védelmi minisztérium ez év végéig akarja befejezni az erről szóló tárgyalásokat a magyar és a cseh féllel.
Magyarországnak azonban minden külföldről származó fegyverre az azt előállító államtól reexportengedélyt kell szereznie. Lapunk információi szerint eddig már számos üzlet hiúsult meg ennek az engedélynek a hiánya miatt. Magyarországon az eladásra váró magyar fegyverek az ÁPV Rt. tulajdonában vannak, bár a hazai fegyvereladások ügyében hadipari cégek kereskedői végzik az érdemi munkát.
A hadifelszerelés őrzését öt katonai kezelésben lévő raktárban oldják meg. Az eladásra váró eszközök között találhatók: T-55-ös harckocsik; magyar és szovjet gyártmányú páncélozott harcjárművek (PSZH-k és BMP-k); tüzérségi lövegek; páncéltörő és légvédelmi rakéták; kézifegyverek.

Vigh Zsolt György
Vigh Zsolt György

Ez is érdekelhet