Kirgizisztán Magyarországtól és Csehországtól venne szovjet típusú fegyvereket és a még nem végleges lista szerint más harci technikákat, továbbá üzemanyag-szállító és -töltő járműveket, valamint különféle berendezésekhez tartalék alkatrészeket - írja a Honvédelmi Minisztérium honlapja Eszen Topojev kirgiz védelmi miniszter szerdai nyilatkozatára hivatkozva. A biskeki védelmi minisztérium ez év végéig akarja befejezni az erről szóló tárgyalásokat a magyar és a cseh féllel.
Magyarországnak azonban minden külföldről származó fegyverre az azt előállító államtól reexportengedélyt kell szereznie. Lapunk információi szerint eddig már számos üzlet hiúsult meg ennek az engedélynek a hiánya miatt. Magyarországon az eladásra váró magyar fegyverek az ÁPV Rt. tulajdonában vannak, bár a hazai fegyvereladások ügyében hadipari cégek kereskedői végzik az érdemi munkát.
A hadifelszerelés őrzését öt katonai kezelésben lévő raktárban oldják meg. Az eladásra váró eszközök között találhatók: T-55-ös harckocsik; magyar és szovjet gyártmányú páncélozott harcjárművek (PSZH-k és BMP-k); tüzérségi lövegek; páncéltörő és légvédelmi rakéták; kézifegyverek.
