Kirgizisztán Magyarországtól és Csehországtól szovjet típusú fegyvereket és - a még nem végleges lista szerint - más harci technikákat, üzemanyag-szállító és -töltő járműveket, valamint különféle berendezésekhez tartalék alkatrészeket venne - írja a Honvédelmi Minisztérium honlapja Eszen Topojev kirgiz védelmi miniszter szerdai nyilatkozatára hivatkozva. A biskeki védelmi minisztérium 2003 végéig akarja befejezni a tárgyalásokat mindkét országgal.
Magyarországnak minden külföldről származó fegyver reexportjára engedélyt kell szereznie az előállító államtól. Lapunk információi szerint eddig már számos üzlet hiúsult meg az engedély hiánya miatt. Az eladásra váró magyar fegyverek jelenleg 5 katonai -- úgynevezett inkurrencia - raktárban parkolnak. A kivont fegyverek között harckocsik, magyar és szovjet gyártmányú páncélozott harcjárművek, tüzérségi lövegek, rakéták, kézifegyverek, lestrapált gépjárművek mellett, több tízezer tonna robbanóanyag és lőszer található. A honvédségnek már feleslegessé vált és a kincstári vagyonkörből kivont hadianyagok az ÁPV Rt. tulajdonában vannak.
