BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Defend-szerződés miatt vizsgálják a PSZÁF-et

2003. július 8. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Hivatalos megkeresést egyelőre nem kaptunk, ám ahogyan a Kormányzati Ellenőrzési Hivatal (Kehi) munkáját segítettük, úgy segítjük a Szervezett Bűnözés Elleni Igazgatóság (SZBEI) nyomozását is - reagált a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete (PSZÁF) arra a hírre, miszerint több millió forint kárt okozó hűtlen kezelés alapos gyanúja miatt a felügyelet ellen nyomozást rendelt el a Fővárosi Főügyészség. A NAPI Gazdaság információi szerint a nyomozás visszanyúl majd a Defenddel történt 430 milliós szerződéskötésig. Az ötéves elévülési idő miatt pedig nemcsak a Szász Károly, hanem az előző elnökök - Tarafás Imre és Szalkai István -, illetve a mindenkori alelnökök és ügyvezetők által aláírt szerződéseket is vizsgálhatja a SZBEI.
Információink szerint az ügyészség a Kehi-jelentésben foglaltak alapján indította meg a nyomozást. A jelentéssel kapcsolatban a PSZÁF továbbra is hangoztatja, hogy szeretnék, ha az nyilvánosságot kapna. Egyesek szerint az sem véletlen, hogy az eljárás éppen azután indult, hogy egy törvénymódosítás lehetővé tette az alapos indok nélküli vizsgálat indítását.

Vigh Zsolt György
Vigh Zsolt György

Ez is érdekelhet