A Belügyminisztérium Központi Adatfeldolgozó, Nyilvántartó és Választási Hivatala a Magyarország európai uniós csatlakozásáról szóló népszavazás előkészítésére és lebonyolítására 3,399 milliárd forintot költött, továbbá 80 millió forintba került a rendőrségi biztosítás - tudta meg lapunk Pessek Pétertől, a hivatal közgazdasági főosztályvezetőjétől. Így a referendumra a költségvetés általános tartalékából elkülönített 3,824 milliárd forintból 344,5 millió forint megmaradt, amely visszakerül a központi költségvetésbe.
A választási szervek kiadásai - a helyi, a területi, a megyei és a közigazgatási hivatalok szintjén - összesen 1,735 milliárd forintot tettek ki. Ebből a személyi juttatásra 857,9 millió, a munkaadókat terhelő járulékokra 230,8 millió, a dologi kiadásokra 632,7 millió forint jutott, továbbá 14,1 millió forintot fordítottak a 47 helyen felállított népszavazási kiállításokra. A tervezett 34,7 millió forint helyett 66,5 millió forintot kellett kifizetni a szavazatszámláló bizottságok póttagjainak díjazására. Ezt a túlköltést ugyanakkor a költségvetés más területén keletkezett megtakarítások fedezték.
Központi kiadás volt a szavazólapok és szavazási nyomtatványok előállítása, ezeket a közbeszerzésen nyertes Állami Nyomda 270 millió forintért készítette el a tervezett 350 millió helyett. Az Országos Választási Bizottság működési kiadásai 4,5 milliót, az Országos Választási Irodáé (OVI) 28 millió forintot tett ki.
