BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Májusban nyolcvanezerrel nőtt a mobilosok száma

2003. június 25. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Májusban az aktív mobil-előfizetők száma mintegy 80 ezerrel nőtt Magyarországon, így az ötödik hónap végén a három szolgáltató összesen 7,211 millió előfizetőt tartott nyilván - közölte a Hírközlési Felügyelet (HÍF). A felügyelet adatai szerint május végén az aktív előfizetések száma 26 százalékkal nőtt az egy évvel korábbihoz képest. Idén áprilisban 70 ezerrel nőtt a mobilosok száma egy hónap alatt. A HíF adatai szerint az aktív előfizetéseknél a Westel piaci részesedése 48,16 százalékra, a Vodafone-é 14,33 százalékra nőtt május végére, miközben a Pannon GSM piaci részesedése 37,52 százalékra csökkent. Április végén a Westel 48,04, a Pannon pedig 38,05 százaléknál tartott. Egy évvel korábban a Vodafone súlya 10,70 százalék volt, míg a Westel 50,76 százalékot, a Pannon pedig 38,53 százalékot tudhatott magáénak. Az utóbbi egy esztendőben a Westel 582 ezer, a Pannon 511 ezer, míg a Vodafone 424 ezer új előfizetőt szerzett.

Ábrahám Ambrus
Ábrahám Ambrus

Ez is érdekelhet