Jövőre 170-180 millió forint többletkiadást jelent az APEH-nek, hogy az Alkotmánybíróság (Ab) döntése szerint a felszámolási eljárások során az adóhivatalnak is meg kell fizetnie az úgynevezett regisztrációs díjat - mondta lapunknak Várszeghi György az APEH felszámolási és végrehajtási főosztályvezetője.
Az APEH tavaly 6 ezer eljárás kapcsán 68 milliárd forint igénnyel élt a tönkrement cégekkel szemben. Várszeghi szerint ez az adat jövőre nagyobb is lehet, mivel a felszámolási eljárások száma évről évre dinamikusan növekszik. Idén - attól függően, hogy mely ügyekre vonatkozik majd a befizetési kötelezettség - a többletkiadás 85-90 millió forint lehet, ami miatt az adóhivatalnál szükség lehet költségvetési pótelőirányzatra.
Az APEH 2002-es költségvetésének elkészítésekor már jelezte, hogy a Felszámolók Országos Egyesülete (FOE) megtámadta az APEH díjfizetés alóli mentesítését. A már készülő jövő évi költségvetésbe biztosan beleírják a szükséges összeget. Az APEH 2000 óta mentesült a fizetés alól így azóta több száz millió forintot spórolt meg. Az Ab döntése a múlt péntekig nem jutott el a főosztályvezetőhöz. A határozatról a FOE elnöke tájékoztatta lapunkat, a hivatalos értesítés kézhezvételét követően (NAPI Gazdaság, 2003. június 20., 1-3. oldal).
