BUX 139790.58 0,12 %
OTP 45890 -0,17 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az APEH is fizet felszámolási díjat

2003. június 19. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Ezentúl az APEH is köteles befizetni a cégfelszámolások során - az adóhivatal és alszervei által benyújtott hitelezői igények kapcsán járó - úgynevezett regisztrációs díjat - döntötte el a Felszámolók Országos Szövetsége (FOE) indítványa alapján az Alkotmánybíróság (Ab).

A beadvány a Csongrád Megyei Bíróság támogatásával készült - mondta lapunknak Molnár György, a FOE elnöke.
Az adóhivatal várhatóan azoknál az ügyeknél is köteles lesz fizetni - a döntés közzétételétől kezdődően -, ahol még nincs jogerős felszámolási határozat. Az Alkotmánybíróság döntése nyomán az APEH évente mintegy 50-100 millió forintot fizet majd be a díjkiegyenlítési alapba.

Az Ab a döntésével helyreállította a jogegyenlőséget - véli Molnár. A vállalkozások felszámolása során ugyanis a tönkrement cégek hitelezői, akik igényt nyújtanak be, kötelesek az igényelt összeg 1 százalékát - legalább ezer, legfeljebb százezer forintot - befizetni a felszámolásban eljáró bíróság díjkiegyenlítési számlájára. Az APEH 2000. január elseje óta nem volt köteles ilyen regisztrációs díjat fizetni. Így a felszámolások során - bár éppen az adóhivatal nyújtja be a legtöbb igényt - csak a többi hitelezőt terhelte ez a költség.

Az APEH idén mintegy 14 milliárd forintot használhat fel dologi kiadásokra - a költségvetés szerint. A le nem kötött keret ennél jóval szűkebb. Az év hátralévő részében ebből kell fedeznie a csaknem féléves regisztrációsdíj-fizetési kötelezettségét.

Vigh Zsolt György
Vigh Zsolt György

Ez is érdekelhet