BUX 139848.57 0,16 %
OTP 45960 -0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szász Károly: a PSZÁF elnöke maradok

2003. június 2. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Soha semmiféle jogszabályt nem sértettünk meg, ez akkor lesz egyértelmű, ha a Kormányzati Ellenőrzési Hivatal (Kehi) által készített jelentés titkosítását feloldják – nyomatékosította korábbi kijelentéseit Szász Károly, a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyeletének (PSZÁF) elnöke tegnap. A Kehi jelentése a felügyelet véleménye szerint szakszerűtlen, felette nincs sem jogi, sem szakmai kontroll s új vizsgálatot kértek. Szász kijelentette, hogy a kiszivárogtatásokkal – ami egyébként államtitoksértés – nyomást akartak gyakorolni rá annak érdekében, hogy felálljon a székéből. Szász azonban hangsúlyozta, hogy 2006-ig, s ha lehet, utána is a szervezet elnöke kíván maradni, s nem tűri, hogy a felügyelet tekintélyét lerombolják. Amennyiben jogszabálysértést követtem volna el, annak nyoma lenne – hangoztatta az elnök.
Elnöki jövedelméről elmondta, hogy az a törvény szerint megegyezik az Magyar Nemzeti Bank elnökének jövedelmével, helyettesei ennek 80 százalékát kapják s az MNB-elnök javadalmazását még Surányi György idejében határozták meg. Cáfolta az ingatlanbérléssel kapcsolatos híreszteléseket, illetve a PSZÁF cégével, a Budaglobal Kft.-vel kapcsolatos híreket. Ezekkel összefüggésben elmondta: a cég a Pénzügyminisztérium engedélyével működött és a változásokra a PM írásos engedélyt adott. A nyugdíjpénztárak felszámolásának kezdeményezéséről elmondta, hogy az alkalmazott szankció megfelelő volt.

Vigh Zsolt György
Vigh Zsolt György

Ez is érdekelhet