BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hullottak a fejek Pakson

2003. május 20. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Lezárult a paksi atomerőműben áprilisban történt üzemzavar kapcsán a belső műszaki és biztonsági felelősségről a vizsgálat. A Paksi Atomerőmű (PA) Rt. vezetése elfogadta a biztonsági igazgató (aki korábban vezérigazgató-helyettes is volt) lemondását. A műszaki igazgatót (korábbi biztonsági igazgató) pedig egy évre alacsonyabb beosztásba helyezték, hasonlóképpen járt a műszaki osztály vezetője is. A nukleáris biztonsági osztály vezetőjét az atomerőmű vezérkara írásbeli figyelmeztetésben, illetve prémiummegvonásban részesítette. A felelősségre vontak nevét a személyiségi jogokra hivatkozva nem közölte a társaság. Az erőmű kettes blokkját - ahol az üzemzavar történt - május hatodikán kellett volna újraindítani, ám ez egyelőre nem történt meg. A közelmúltban miniszteri biztost is kineveztek a probléma kivizsgálására, valamint a szakértők munkájának koordinálására. A biztos egy korábbi nyilatkozata szerint megtörténhet, hogy a kettes blokk kényszerszünete másfél évre is elhúzódik. A PA számára a blokk kiesése naponta mintegy 50 millió forint veszteséget jelent, amihez hozzáadódik a sérült fűtőkazetták több száz millió forintos értéke is (NAPI Gazdaság, 2003. május 12., 5. oldal).

Bakonyi Attila
Bakonyi Attila

Ez is érdekelhet