BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Derogáció az energialiberóra?

2003. május 19. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az uniós tagállamokban az energiafelhasználás átlagosan évente 1-2 százalékkal növekszik - amit készletnövekedés nem követ -, így a kontinens energiafüggősége 2020-ra akár 60 százalék fölé is emelkedhet - közölte tegnap Hatvani György, a gazdasági tárca helyettes államtitkára. Az Európai Bizottság korábbi döntése alapján 2007. július elsejétől minden tagállamnak teljesen liberalizálnia kell piacát a fogyasztók számára, ám Hatvani szerint előfordulhat, hogy erre Magyarország derogációt kér. Az energiafelhasználás hatékonyságával kapcsolatban jelenleg 1,5-3,5-szeres az ország lemaradása az unióhoz képest, ám a hatékonyság növelését már kormányprogramok is segítik; ilyen többek között az idén 3,4 milliárd forintos kerettel februárban meghirdetett Nemzeti Energiatakarékossági Program, amelyre magánszemélyek, vállalatok, illetve önkormányzatok pályázhatnak.

Bakonyi Attila
Bakonyi Attila

Ez is érdekelhet