BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megkezdődött a vezérigazgatók találkozója

2003. május 8. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Tegnap Sivák Józsefnek, a Miniszterelnöki Hivatal helyettes államtitkárának makrogazdasági elemzésével megkezdődött a hagyományosan Röjtökmuzsajon tartott háromnapos vezérigazgató-találkozó, amelyen most a magyar vállalatok versenyképességével foglalkoznak. Sivák szerint nem állnak rosszul a magyar vállalatok uniós versenytársaikkal összevetve, de a kormány továbbra is fontosnak tartja a kis- és középvállalkozások erősítését. A kormány álláspontja szerint a magyar gazdaság letéteményese az oktatás, a munkaerőképzés, továbbá a vállalatok innovációja. A versenyképességhez kapcsolódóan a helyettes államtitkár elmondta: az euróövezethez való csatlakozás időpontjáról a nyár közepén várható közös állásfoglalás a Pénzügyminisztérium és a Magyar Nemzeti Bank részéről. A háromnapos konferencián a makrogazdasági trendek áttekintése mellett komoly szerepet kap az uniós csatlakozásra való felkészülés, illetve az informatikai szektor szerepének elemzése.

Hőnyi Gyula
Hőnyi Gyula

Ez is érdekelhet