BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem indult újra a paksi kettes blokk

2003. május 6. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Kedden járt le a paksi atomerőműnél a kettes blokk karbantartásának tervezett befejezési határideje, de az üzemzavar miatt az újraindítás időpontja továbbra is bizonytalan. Az ország energiaellátásának 10 százalékát adó kettes blokk állásideje naponta mintegy 50 millió forint árbevétel-kiesést jelent a Paksi Atomerőmű (PA) Rt. számára.
Folytatás a 3. oldalon ä
amihez még hozzájön a 30 sérült fűtőkazetta több száz millió forintos értéke (NAPI Gazdaság, 2003. április 23., 1-3. oldal). Május 10. és június 3. között az éves rendes karbantartás miatt leállítják a négyes blokkot. Jelenleg a tisztítótartálynak a kettes blokkról való teljes leválasztását végzik, valamint az újraindítás alternatíváival foglalkoznak a szakértők. Az üzemzavart a nemzetközi nukleáris eseményskálán a hármas fokozatba sorolták, és várhatóan május közepén készül el a PA és az Országos Atomenergia Hivatal jelentése.
A Magyar Villamos Művek (MVM) Rt. tájékoztatása szerint mától részben importból, részben hazai forrásokból szerzik be a hiányzó villamos energiát. A számítások szerint - valamint a karbantartások átütemezésének függvényében - június végéig, július elejéig tartható a jelenlegi állapot, azután pedig újra az atomerőműtől függ minden. Arról, hogy a társaságnak mekkora többletkiadást jelent, hogy az olcsóbb atomerőművi áram helyett a drágább szén-, illetve földgáztüzelésű erőművektől vásárol áramot, nem kívánt nyilatkozni az MVM.

ä Folytatás az 1. oldalról
Ehhez még hozzájön a 30 sérült fűtőkazetta több száz millió forintos értéke (NAPI Gazdaság, 2003. április 23., 1-3. oldal). Május 10. és június 3. között az éves rendes karbantartás miatt leállítják a négyes blokkot. Jelenleg a tisztítótartálynak a kettes blokkról való teljes leválasztását végzik, valamint az újraindítás alternatíváival foglalkoznak a szakértők. Az üzemzavart a nemzetközi nukleáris eseményskálán a hármas fokozatba sorolták és várhatóan május közepén készül el a PA és az Országos Atomenergia Hivatal jelentése.
A Magyar Villamos Művek (MVM) Rt. tájékoztatása szerint mától részben importból, részben hazai forrásokból szerzik be a hiányzó villamos energiát. A számítások szerint - valamint a karbantartások átütemezésének függvényében - június végéig, július elejéig tartható a jelenlegi állapot, azután pedig újra az atomerőműtől függ minden. Arról, hogy a társaságnak mekkora többletkiadást jelent, hogy az olcsóbb atomerőművi áram helyett a drágább szén-, illetve földgáztüzelésű erőművektől vásárol áramot, nem kívánt nyilatkozni az MVM.

Bakonyi Attila
Bakonyi Attila

Ez is érdekelhet