A Magyar Televízió Név-showr és Autó Bontó című műsorait vezető Dömsödi Gábort választotta vasárnap polgármesterévé a Nógrád megyei Bokor település. Az újságíró független jelöltként előzte meg az előző, 12 éve hivatalban lévő polgármestert. (Tavalyi a két jelölt szavazatai megegyeztek.)
A másfél utcában 70 házat számláló, 1 kilométer hosszúságú, 137 lelket számláló falu idei tervezett költségvetése 20 millió forint, ám a tervezett feladatok elvégzéséhez még mintegy 8 millió forint hiányzik - mondta lapunknak Dömsödi. Véleménye szerint az állam nem támogatja kellőképpen a kistelepüléseket, amelyek a különböző forrásokra a szükséges önrész hiányában nem tudnak pályázni. Az új polgármester sürgető feladatai között említette - a hét végi veterán traktorbemutató levezénylése után - a falubeli gyerekek iskolába utaztatásának megoldását, az öt éve épülő faluház befejezését és internetes csatlakozását, valamint az útépítés folytatását. A négy éve Bokoron élő Dömsödi tavaly került be a helyi önkormányzati testületbe, az ő kezdeményezésére vetették ki idén január 1-jétől az eddig nem szedett iparűzési adót. Ebből ebben az évben mintegy 300 ezer forintos bevétel várható - tette hozzá Dömsödi. Itt adózik az újságíró Bokorban bejelentett két vállalkozása is, az Autó Plusz magazint kiadó A2 Plus Kft. és a feleségével közös, „A Második Produkció" Reklám és Televízióműsor Készítő Kft. is.
