BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Pezseg a magyar kiskereskedelem

2003. április 24. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Bár februárban kissé lassult az ütem, a magyarországi kiskereskedelmi termékforgalom – a kiigazított mutatók szerint – az idei első két hónapban 9,2 százalékkal nőtt az egy évvel korábbihoz képest – adta hírül a Központi Statisztikai Hivatal (KSH). A statisztikusok szerint a forgalom növekedésében főként a tavalyi béremelések áthúzódó hatása érvényesült. Az év első két hónapjában a reálbér ugyanis 15,4 százalékkal növekedett. Emellett fontos szerepet játszott a forgalomba kerülő termékek árnövekedésének mérséklődése is. Különösen a vegyes termékkört forgalmazó üzletek – hiper- és szupermarketek – forgalma nőtt dinamikusan, miközben az élelmiszer-szaküzletek száma és forgalma csökkent.
Az év első két hónapjában az átlagostól elmaradt a nem élelmiszerek forgalma, ez a szegmens csupán 8,8 százalékkal nőtt. Ezen belül jelentősen – 18,4 százalékkal – emelkedett az iparcikk jellegű vegyes, valamint – 18,3 százalékkal – a textil-, ruházati- és lábbeli termékek forgalma. Stagnált viszont a gyógyszerek és illatszerek értékesítése, míg a könyv- és iparcikkszegmens is csupán ötszázalékos reálnövekedést produkált.
A gépjármű- és járműalkatrész-kiskereskedelem forgalma az idén különbözően alakult. Január–februárban az üzemanyagok értékesítési volumene csupán 1,1 százalékkal nőtt, a lassulás fő oka az üzemanyagárak év eleji jelentős emelkedése. A gépjárművek és alkatrészek eladásának üteme viszont – két számjegyű havi bővülés mellett – 18,6 százalékos növekedést ért el.

Hőnyi Gyula
Hőnyi Gyula
Domokos László
Domokos László

Ez is érdekelhet