BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újabb 7,5 milliárd a Diákhitel Központnak

2003. április 22. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Immár szokásosnak mondható, hogy éven belüli lejáratú hitelpályázatot írt ki az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK) Rt. a Diákhitel Központ (DK) számára. A 7,5 milliárd forint összegű, változó kamatozású hitelre a pályázatokat április 29-ig nyújthatják be a kereskedelmi bankok.
Az ÁKK idén negyedszer hirdet meg hitelpályázatot a DK számára. A januári 1,8 és a februári 5 milliárd forint hitelt a Postabank biztosította, míg a márciusi, a mostanihoz hasonlóan 7,5 milliárdos pályázaton a CIB és a K&H diadalmaskodott. A CIB ezen felül megbízást kapott egy 6 milliárd forint keretösszegű egyéves lejáratú újratöltődő hitelkeret biztosítására.
A DK-nak elvben megvan a lehetősége az MFB szeptember végéig élő, részben már felhasznált hitelkeretének további lehívásából fedezni a rendszer működését, ám a pályázati rendszer olcsóbb forrásszerzési lehetőséget biztosít.

Nagy Nándor László
Nagy Nándor László

Ez is érdekelhet