BUX 139656.19 0,58 %
OTP 45690 0,86 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Román–magyar lobbi az erdélyi autópályáért

2003. április 17. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Közösen kívánunk lobbizni román kollégámmal a Budapest–Bukarest autópályáért – mondta tegnap délutáni sajtótájékoztatóján a kormányfő. Az EU-csatlakozási szerződés aláírásáról hazatérő magyar küldöttség vezetője kijelentette, hogy közösen írnak levelet Romano Prodinak, a brüsszeli bizottság vezetőjének, Brüsszel támogatását kérve az erdélyi leágazással rendelkező, Romániát átszelő autópálya megépítéséhez. Az athéni tárgyalásokon Medgyessy és Nastase megegyezett a kis- és középvállalkozásokat segítő közös programok indításáról, valamint új határátkelők létrehozásáról is. Medgyessy Péter emellett tárgyalt a szerb és az ukrán miniszterelnökkel is: előbbivel a határ menti közlekedés javításáról, míg a kijevi vezetővel az ukrán jogállam létrehozását segítő konzultációk megindításáról.

Sebők Miklós
Sebők Miklós

Ez is érdekelhet