BUX 139098.17 -0,15 %
OTP 45290 -0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem lesz gázkorlátozás

2003. április 9. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A szokatlanul hideg tavaszi időjárás miatt a napi földgázfogyasztás meghaladja a 60 millió köbmétert, ami inkább egy átlagos téli nap fogyasztásának felel meg. Ez a felhasználás azonban még fedezhető importból, illetve hazai kitermelésből, így biztosan nem kell a tárolókhoz nyúlni, melyek egyébként igencsak kiapadtak a tél folyamán. A Mol Rt. kommunikációs igazgatója, Felkai György szerint minden évben április–május környékén töltik fel a tárolókat, idén is most tervezik a beszerzést. Gázkorlátozás Magyarországon még soha nem fordult elő, és mivel a meteorológiai előrejelzések szerint a következő napokban az idő javulni kezd, most sem kell tartani ettől. A gázkorlátozásnak a hatályos törvények szerint öt fokozata van, az első fokozatban a nagyobb ipari fogyasztók találhatók, utoljára a lakossági fogyasztást korlátozzák.

Bakonyi Attila
Bakonyi Attila

Ez is érdekelhet